Vill du hjälpa till i föreningen?

I ett tidigare nyhetsbrev gick vi ut och frågade efter fler friska krafter som kan hjälpa till med föreningens arbete. Antalet svar var tyvärr noll. Men vi behöver fortfarande extra hjälp, framför allt när det gäller fastighetsfrågor och att besvara föreningens mejl.

Kan du hjälpa till? Då är du varmt välkommen att höra av dig snarast möjligt på brfsjostaden3@gmail.com. Har du frågor om vad det innebär innan du bestämmer dig, kontakta Fredrik Bauer på telefon 070-653 41 79 så berättar han mer.

En bostadsrättsförening bygger på medlemmarnas insatser. Ju fler vi är som kan bidra till arbetet i föreningen, desto färre tjänster behöver vi köpa externt – vilket är bra inte minst för föreningens ekonomi, vilket i sin tur påverkar månadsavgifterna. Hör gärna av dig.

Comments are closed.