Nyhetsbrev 2, 2018

Var med och påverka ditt boende

Nu är det snart årsmöte och val av styrelse i bostadsrättsföreningen. Missa inte möjligheten av vara med och påverka ditt boende. Som bostadsrättsinnehavare har vi tillsammans ett ansvar för vår gemensamma fastighet och dess ekonomi. Passa på att anmäl intresse för att hjälpa till i styrelsearbetet via föreningens hemsida eller träffa representanter för valberedningen på städdagen för mer information.

Hämtning av grovsopor

Föreningen har tecknat avtal med ReCompany AB. Via deras hemsida www.recompany.se/grovsopor kan alla boende boka hämtning av grovsopor och få ett uppskattat pris.

Avgiftsfri månad

Föreningen firar 10-års jubileum i år. Vi har en god ekonomi och de besiktningar styrelsen låtit genomföra under året pekar inte på några större problem i fastigheten. Därför är vi i styrelsen glada och stolta över att meddela att vi i augusti kan genomföra en avgiftsfri månad för föreningens medlemmar.

Comments are closed.